למידע וייעוץ מקצועי

אודות מרתה פילאטיס

מרכז מרתה פילאטיס הוקם ונוסד ב-2001 על ידי מרתה ענבר, וכולל בתוכו מרכז להכשרת מדריכי פילאטיס וסטודיו פילאטיס מכשירים בבנימינה ובזכרון יעקב.

מרכז מרתה פילאטיס הוא מקום מוביל ופורץ דרך בתחום, אשר הוקם במטרה לכוון את הגוף לתנועה יעילה, פונקציונלית ונטולת כאב. המרכז פועל מתוך מקצועיות נטולת פשרות ודרך הבנה מעמיקה של תחום התנועה והיציבה.

 

 

מרתה מספרת על עצמה

שמי מרתה ענבר, ואני בעלים ומייסדת של מרכז מרתה פילאטיס. במהלך שלושים השנים האחרונות פיתחתי גישה ייחודית בתחום והעברת הידע הלאה הוא פרויקט חיי. 

מרתה ענבר - מייסדת מרכז מרתה פילאטיס

מאז שאני זוכרת את עצמי עולם התנועה ומכניקת הגוף משך וסיקרן אותי. 

הגעתי לעולם הפילאטיס מעולם המחול בו יצרתי ככוריאוגרפית בלהקת מחול בת שבע, בלהקה הקיבוצית, בלהקת מחול עכשווי משלי ובהפקות בבתי ספר למשחק ובתיאטרון הרפרטוארי. במהלך שנות העשרים לחיי למדתי מחול ותיאטרון לתואר ראשון בארה"ב ולתואר שני בלונדון. 

ב-2001 פתחתי סטודיו לפילאטיס בזכרון יעקב שהיה ראשון מסוגו באזור. הסטודיו תפס תאוצה, נדרשתי למדריכות וכך פתחתי את מרכז הכשרת המדריכים שלי. עם פתיחת הקורס הראשון הרגשתי שזה היעוד והמקום להביא לידי ביטוי את הניסיון והכישורים שלי בתחום התנועה וההוראה. משנה לשנה הקורסים צברו תאוצה והביקוש אליהם גבר, וכך עם הזמן צירפתי לצוות ההכשרות מדריכות מצטיינות בוגרות הקורסים שלי. מרכז ההכשרות גדל והפך למוביל בארץ ומכשיר מאות מדריכות בכל שנה, אשר מובילות את תחום הפילאטיס בארץ ובעולם.

תמיד האמנתי בנתינה לקהילה ובכוח הריפוי של שיטת הפילאטיס וכך ב-2004 יצרתי תכנית שנקראת "אמץ קליינט", המאפשרת לתושבי האזור לעבור תהליכי שיקום מלאים בעלות סמלית. המטרה שלי היא להנגיש את האפשרות לנוע ללא כאב בחיי היום יום לכמה שיותר אנשים .

היום, אני גאה לראות את הפעילות הענפה בסטודיואים ובמרכז ההכשרות, ואת הקהילה שנבנית בין המתאמנים, המדריכות, התלמידות והבוגרות שלנו. 

 

מה מייחד את שיטת מרתה פילאטיס? 

מרתה פיתחה דרך ייחודית בשיטת פילאטיס המשלבת בין יסודות השיטה למחקרים עדכניים בתחום התנועה, ומתבססת על ראייה מערכתית של מערכות השלד-שריר. בהתבסס על כל אלה ובשילוב הבנת הצרכים והמטרות של כל מתאמן, צוות הסטודיו מתאים את השיעורים למטרות ולצרכים של כל אחד מהמתאמנים.

 

למי זה מתאים?

לכל אחד, בכל גיל ובכל מצב! אנו עובדים עם אוכלוסיות מגוונות, החל מספורטאים ועד בתהליכי שיקום אורטופדי ונוירולוגי, נשים בהיריון ולאחר לידה, לקויות יציבה ועוד..

 

איך נרשמים לשיעורים?

לאחר שיעור הניסיון  רוכשים מנוי בהתאם לצורך. כל מתאמן מקבל גישה לאפליקציה של מרתה פילאטיס, שבה אפשר לנהל את ההשתתפות בשיעורים בכל עת: להצטרף לקבוצות קבועות, לקבוע שיעורים חדשים או לשנות את מועדי השיעור.

 

הכשרת מדריכים

במרוצת השנים מרתה הכשירה מאות מדריכי פילאטיס הנחשבים למובילים בתחום, מידע נוסף על הקורסים שלנו תוכלו למצוא כאן.

מרתה ענבר מדגימה פילאטיס