למידע וייעוץ מקצועי

קורס פילאטיס שיקומי אונליין עם מרתה

קורס פילאטיס שיקומי עם מרתה

בהנחיית מרתה ענבר, M.A 

הזדמנות יוצאת דופן ללמוד ממרתה בקורס הדגל של מרכז ההכשרות שלנו. לאורך הקורס מרתה מעבירה לך כלים ונותנת לך נקודת מבט ייחודית על פילאטיס ככלי עוצמתי ויישומי לליווי תהליכי שיקום כגון כאבי גב, צוואר וברכיים, מהלך הריון ולאחר לידה, גיל שלישי, אוסטאופורוזיס, פיברומיאלגיה, החלפת מפרקים, פרקינסון, טרשת נפוצה, ספורטאים ועוד.

בשל הגישה הייחודית של מרתה, הנלמדת מהבסיס ועד ליישומה בתהליכי שיקום, הקורס מתאים למדריכות פילאטיס בכל שלב, לבוגרות קורס מכשירים ללא ניסיון ועד למדריכות עם ותק של שנים.

איפה? הקורס מתקיים כולו אונליין, מאיפה שנוח לך!

איך הקורס עובד? בכל שבוע נשלח חבילה דיגיטלית לצפייה בזמנך הפנוי. לאחר הצפייה, יתקיים מפגש שבועי קבוע עם מרתה בזום, שיאפשר לך לשאול שאלות ולתרגל את החומר הנלמד.

מתי? 20/05/2024 | ימי ב' | 15:00 – 13:30 | 14 מפגשים

מה לומדים? בואי ללמוד ממרתה איך לאבחן, להתייחס וללוות תהליכי שיקום אורתופדי ונוירולוגי למגוון רחב של אוכלוסיות הסובלות מכאב ופתולוגיות שונות, במצב אקוטי וסב אקוטי. בכל שבוע נפגוש מספר תיאורי מקרה אמתיים של מתאמנים הנדרשים לשיקום, ונצפה במרתה עובדת עם כל אחד מהמקרים. בתיאורי המקרה מרתה תציג את ההיגיון שמוביל אותה לבניית התכנית השיקומית, ותציג תרגילים מותאמים על מזרן ומגוון המכשירים בסטודיו: רפורמר (Reformer), קאדילק (Cadillac), כיסא (Wunda Chair), חבית (Ladder Barrel), יחידת קיר (Wall Unit) וטאוור (Tower).

בעזרת תיאורי המקרה, מרתה מציגה את הגישה הייחודית שהיא פיתחה במהלך למעלה מ-30 שנות עבודתה בתחום השיקום בעולם הפילאטיס. המטרה של מרתה היא להעצים כל תלמידה בקורס ולהעניק לה את מירב הכלים לעבודה שיקומית בסטודיו מול קבוצות ויחידים. 

כמה זה עולה לי? 4,500₪ (ניתן לחלק לתשלומים).

סה"כ שעות הקורס? 84 שעות אקדמיות.

מקבלים תעודה? הקורס מקנה תעודת השתתפות בקורס פילאטיס שיקומי מטעם מרכז מרתה פילאטיס. ניתן להיבחן בסוף הקורס (מבחן אמריקאי), ולקבל תעודת הסמכה להדרכת פילאטיס שיקומי מטעם מרכז מרתה פילאטיס. התעודה מוכרת ומוערכת בארץ ובעולם.

מה מקבלים?

  • ספריה מקצועית ועשירה של תכנים דיגיטליים בהנחיית מרתה, שנשארת זמינה עבורך גם לאחר סיום הקורס.
  • חוברת מפורטת ואוסף מצגות המלוות את תכני הקורס.
  • קבוצת וואטסאפ פעילה בה מרתה זמינה להתייעצות ושאלות, גם שנים אחרי הקורס.

למי זה מתאים? הקורס מתאים למדריכות פילאטיס מזרן ו/או מכשירים מוסמכות שעברו הכשרה בכל אחד מבתי הספר המוכרים בארץ שרוצות להתמקצע ולהעשיר את ארגז הכלים שלהם בתחום השיקומי.

 

לימודי פילאטיס שיקומי – תכני הקורס

מפגש 1:

נשימה, מנחים והקשר לקרקעית האגן.

מפגש 2:

גפה תחתונה והקשר לאגן ולגב התחתון (Lumbar).

מפגש 3:

גפה עליונה והקשר לגב העליון (Thorax).

מפגש 4:

ארגון הגוף לתנועה – פירוט נקודות מוצא ומנחים מבחינת ביו מכניקה וגיוס שרירי, מגע ככלי לשיקום ותנועת עמוד שדרה בכל המישורים והמנחים.

מפגש 5 – לקויות יציבה:

הבנה של מאפייני היציבה ולקויות היציבה כולל ניתוח יציבה. הצגה של ארגונומיה, לקויות יציבה לפי סוגים ותרגילים מותאמים על מזרן ועל מכשירים. בין הלקויות: היפר לורדוזה (Hyper Lordosis), היפר קיפוזה (Hyper Kyphosis), עקמת – סקוליוזה (Scoliosis), עמידה רפויה (Sway Back), השטחה גבית (Flat Back).

מפגש 6 – שיקום אורתופדי:

הצגת תיאורי מקרה סביב כאבים אורטופדיים כרוניים, אקוטיים ופוסט אקוטיים: כאבי גב, כאבי צוואר, פריצות דיסק, כאבי ברכיים (רצועות צולבות, קרע במיניסקוס, פריקת פיקת הברך) וכתף קפואה.

מפגש 7 – הריון ולאחר לידה:

ליווי נשים במהלך ההיריון ושיקום לאחר הלידה, כולל התייחסות לסימפיזיוליזיס (Symphysiolysis), צניחת אגן, בריחת שתן, אנדומטריוזיס (Endometriosis), שבר וכאבים בעצם הזנב.

מפגש 8 – אשכול שיקום מפרקים:

מפגש הכולל תיאורי מקרה בנושא החלפת מפרקים (ירך, ברך), אוסטאופורוזיס, דלקת מפרקים ופיברומיאלגיה. מרתה תיתן היגיון מוביל לעבודת שיקום מפרקים, ותרגילים מותאמים למקרים.

מפגש 9 – אשכול גיל שלישי:

בניית מערכי שיעור ותרגול מותאם בעקבות שינויים ניווניים לגברים ונשים בגיל השלישי. הדגמה של שיעור בקבוצה על כיסאות ועל רפורמר.

מפגש 10 – אשכול שיקום נוירולוגי: 

עבודה עם תיאורי מקרה נוירולוגיים חולי פרקינסון, הנטינגטון, טרשת נפוצה ופגיעת ראש. מרתה תתאר את הרעיון המוביל בכל תיאור מקרה כולל הצגת כלים מעשיים ותרגילים ספציפיים.

מפגש 11 – אשכול שיקום נכים:

תרגול מותאם לאוכלוסיית הנכים. כולל תיאורי מקרה של קטועי גפיים והתאמת תרגילים לפי מקרה ויכולת. שילוב פילאטיס בתהליך שיקומי לאחר פציעות, תאונות וטראומה. עבודה עם ספורטאים פרה אולימפיים.

מפגש 12 – אשכול ילדים ונוער:

שיעור פילאטיס לילדים, ועבודה בפילאטיס עם נוער. מרתה תראה כיצד להנגיש את עולם הפילאטיס לילדים, דרך משימות ומשחקים, וכיצד לעבוד עם נוער בדגש על יציבה ותנועה נכונה. שיעור קבוצתי של פילאטיס לילדים על מזרן, על מכשירים ועבודה אישית.

מפגש 13 – אשכול שיקום לספורטאים:

עבודה עם תיאורי מקרה של ספורטאים מקצועיים ואולימפיים. כולל התאמת התרגול לשיקום ומניעת פציעות לספורט הספציפי כגון שייט, רקדנים, רוכבי אופניים ואצנים. 

מפגש 14 – בניית תכנית שיקום:

בניית תכנית אימון לליווי תהליכי שיקום מותאמים למגוון רחב של אוכלוסיות.

המלצות של בוגרות הקורס

"מרתה ענבר היא מורה של מורים ברמה הגבוהה ביותר ומעניקה מהידע הגדול שלה בנדיבות. מעבר לכך מרתה היא מנטורית לחיים!".

נטעלי גינת, בוגרת קורס פילאטיס מזרן, לימודי פילאטיס מכשירים ושיקום במרכז ההכשרות של מרתה פילאטיס.

 

"אחרי שעברתי הרבה קורסים בנושא השיקום והפילאטיס אני מוצא שהקורס השיקומי של מרתה הוא הטוב ביותר והמעמיק ביותר. הקורס העניק לי את הכלים הכי טובים שיש להיות מדריך מעולה."

דני דרור, בעל סטודיו לפילאטיס בתל אביב

 

קורס פילאטיס שיקומי מרתה פילאטיס

מרתה ענבר מסבירה על תנועה נכונה בקורס פילאטיס שיקומי

בואי לשדרג את היכולות והידע המקצועי

קורס פילאטיס שיקומי בזום

המחזור הקרוב נפתח בתאריך 20/05/2024

 

תנאי קבלה

  • תעודת בוגר/ת של קורס מזרן ו/או מכשירים בכל מוסד הכשרה מוכר.
  • שיחה אישית: 054-4396069.

  

יתרונות הקורס

  • תלמידי הקורס ייהנו מיחס אישי וליווי צמוד לאורך הקורס.
  • חוברת מפורטת של תכני הקורס בליווי צילומים וניתוח תרגילים כולל מאמרים המגבים את המפגשים המעשיים.
  • סרטוני הדרכה און ליין.
  • קבוצת ווטסאפ פעילה ואינטראקטיבית ובה מועבר ומוחלף מידע יישומי הנוגע לקורס.
"אין חכמה כבעלת ניסיון"
המלצה על קורס שיקום
צרו אתנו קשר והצטרפו למשפחה