למידע וייעוץ מקצועי

איפה הכי כדאי ומומלץ ללמוד קורס מדריכי פילאטיס?

איפה כדאי ללמוד פילאטיס
תוכן עניינים

את בוודאי שמעת על בתי ספר או מקומות רבים, קיבלת המלצות, דיברת עם מדריכות בשטח ובכל זאת עדיין תוהה איפה מומלץ וכדאי ללמוד קורס פילאטיס?

בטח עולות לך שאלות רבות, כמו: איזה סוג של מדריכה את רוצה להיות? באילו קורסים את רוצה להתמקצע? האם את אחת שמתעניינת גם בפילאטיס מזרן, גם בפילאטיס מכשירים וגם בפילאטיס שיקומי? אולי את רוצה לדעת לתת מענה לאוכלוסיות מיוחדות? או שבעצם את בכלל מתחברת לתחום הספורטיבי ורוצה להדריך ספורטאים מיומנים ולהכניס אנשים לכושר? 

 

אולי מדובר על שאלות שעוד אין לך עליהן תשובה ברורה, אך התשובות עליהן יכולות לסייע לך בבחירת המקום הטוב ביותר עבורך.

במיוחד בשבילך, הכנו שאלות ותשובות שיעזרו לך בבחירת המקום בו תלמדי ותהפכי למדריכת פילאטיס מקצועית. את השאלות והתשובות הבאות כתבנו כמדריכות פילאטיס מנוסות, בוגרות הקורסים של מרתה פילאטיס, במטרה לשתף מדריכות לעתיד בהתלבטויות ובשיקולים לקראת החלטה משמעותית זו.

מאחלות לך קריאה נעימה וקריירה מזהירה!

 

איפה כדאי ללמוד פילאטיס? 

הבחירה של מקום הלימודים מאד חשובה והחיבור לצוות ולסגנון הקורס והלמידה הוא עניין אישי. 

אך בכל זאת כדי לבחור מה נכון עבורך, בשלב ראשון כדאי לברר מי הם בתי הספר המרכזיים המציעים קורסים, לקרוא עליהם ולקבל מידע מפורט על כל קורס, כולל שעות התמחות, שעות צפייה, השתתפות בשיעורים, קבלת חומר עזר, תעודת הסמכה וכדומה.

שימי לב שישנם בתי ספר המתמחים בקורסי בסיס בלבד, לעומת אחרים המציעים מגוון רחב של הכשרות מהשלב הבסיסי ועד ללימודי המשך וקורסים מתקדמים. חשוב לבחור מקום שיש לו אפשרות לתת לך מענה כולל ומקיף לידע המקצועי שלך, מקום שיהווה עבורך בית גם בעתיד. 

חשוב לבדוק כמה קורסים מתקיימים בשנה, כמה מחזורים של כל קורס נפתחים וכמה תלמידות יש בכל קורס. וכמובן לשאול על הצוות: מי מעביר, מה הוותק והניסיון שלהם בתחום וכמה מדריכים בצוות ההכשרות.

 

איפה מקבלים המלצות על קורס פילאטיס?

האם ההמלצות שאת קוראת בפייסבוק הן אכן אותנטיות? האם יש מקומות נוספים שבהם כדאי לך לבדוק לפני שאת נרשמת לקורס פילאטיס? התשובה היא כן!

ראשית, פייסבוק, אינסטגרם, גוגל וחבריהם הם מקומות טובים לקבלת רושם כללי על רמת בית הספר, על המדריכים בו ועל האווירה הכללית (הרי תמונות יכולות לספר לנו הרבה). 

אבל לא רק! אנחנו ממליצות לך ומתוך ניסיון פשוט ללכת באופן אישי ולבדוק! לערוך ביקור התרשמות, לחוות שיעור פילאטיס, לשוחח עם הצוות המקצועי ולהכיר את מי שיעביר את הקורס. 

יש בתי ספר שמאפשרים לקחת חלק במפגש של קורס וזו דרך נהדרת בשבילך, לראות איך זה באמת ולחוות את המקום בצורה הכי מדויקת שאפשר. זו גם הזדמנות לדבר עם התלמידות בקורס ולקבל פידבק לייב. 

אך מעבר לכך אין כמו המלצה "מפה לאוזן" וכדאי לבקש המלצות ממדריכות פילאטיס בשטח: בחדר כושר, סטודיו או במכוני פילאטיס. אל תסתפקי בהמלצה של מדריכה אחת, אלא תבקשי לפחות משלוש, תדברי איתן ותשאלי את כל השאלות הנכונות (אשר חלקן הגדול מופיע כאן). 

המלצות על לימודי פילאטיס יכולות להיות משמעותיות ולחשוף לך את השורות הקטנות.

 

מה נחשב קורס פילאטיס מקיף? 

את הביטוי: "קורס מעמיק ומקיף" כבר שמעת וראית בכל מקום. אבל מה עומד מאחוריו? 

בקורסים תשמעי על הגישה הקלאסית של ג'ו פילאטיס, מפתח השיטה. תקבלי רשימה של תרגילים ומה נכון לעשות במצבים שונים. אבל כשאת מחפשת קורס פילאטיס, את מחפשת משהו שהוא מעבר לתרגילים, תרגילים ועוד תרגילים…את צריכה לחפש את הערך המוסף של הקורס!

כי פילאטיס זו תפיסה, דרך חיים, גישה להבנה של תנועה ויציבה. 

מעבר לתרגילים שהם חשובים בפני עצמם, ישנה חשיבות גדולה בהבנה של פיתוח הראייה המערכתית לאופן העברת התרגילים, במטרה שמאחורי התרגילים, במגע המדויק ובבחירת המלל המלווה את הוראת התנועה. שימי לב שבקורס מקיף את אמורה לקבל פרספקטיבה מלאה, ממש 360 מעלות של השיטה. כדי לראות את התמונה הרחבה מעבר לכוראוגרפיה של התרגילים.

וגם פה זה לא רק! קורס מקיף או לא מקיף, זה גם למצוא את המנטור שתתן לך יחס אישי ומקצועי ״שתראה אותך״ ותדע להבחין בחזקות ובחולשות מתוך מטרה להעצים אותך ואת היכולות שלך. 

 

האם כדאי ללמוד פילאטיס במקום שמציע קבוצות גדולות?

לכמות התלמידות והתלמידים אין השפעה על איכות הקורס ומקצועיות המקום. קורס נהדר ומקצועי ניתן להעביר לקבוצה של מעל 10 משתתפים לעומת קורס שטחי ופחות מקצועי לקבוצה קטנה של  5 אנשים. אין קשר בין איכות הקורס לגודל הקבוצה. אולם תהליך העברת הידע בקבוצה גדולה מידי גורעת מאיכות החוויה ויכולת הריכוז. 

גם ליחס חניכה יש משקל חשוב, כלומר היחס בין מספר המדריכות למספר התלמידות הוא משמעותי. ככל שמספר התלמידות קטן יותר בקבוצה כך היחס האישי עולה. יחס חניכה אישי, כזה שמדריכת הקורס פנויה מספיק על מנת לזהות את החולשות והחזקות שלך ולהתייחס אליהן הוא יתרון.

 

לימודי פילאטיס מרתה ענבר

 

אילו פרטים קטנים עושים את ההבדלים הגדולים באמת עבור מדריכת פילאטיס?

בנוסף ליחס האישי בקורס, הרמה המקצועית, איכות הצוות וההוראה, ישנם הבדלים גדולים בגישה לשיטה. סל הכלים שתקבלי בעת לימודי הפילאטיס הוא המשתנה המשמעותי ביותר, הוא זה שיהווה עבורך את הערך המוסף ויהפוך אותך ממדריכת פילאטיס טובה למצוינת. חשוב להבין שכל בית ספר ללימודי פילאטיס יספק לך הכשרה בסיסית, אך ככל שזו תהיה רחבה יותר, מקיפה יותר ומקצועית יותר, כך את תפיקי את ארגז הכלים האיכותי ביותר עבורך.

הבדל נוסף הוא ברמת ההבנה של התרגילים, החל מיכולת ניתוח ביו מכאני של התרגילים, הבנה של ייצוב מול תנועה במערכת השרירים והשלד והיכולת להתאים תרגיל למתאמן בהתאם לצרכים ולמצבו הייחודי. כמו כן האפשרות להשתמש בתרגילים לצרכים הייחודים של מגוון רחב של אוכלוסיות כמו עבודה עם הגיל השלישי או עבודה עם פתולוגיות: אוסטאופורוזיס, פרקינסון, ספורטאים, הריון ולאחר לידה.

 

האם לתעודת הסיום יש משמעות בתעשייה?

שאלה מצוינת שכדאי לשאול כל מרכז הכשרה, האם לתעודת הסמכה שמקבלים עם סיום הקורס יש איזושהי משמעות מלבד המסגרת בו היא תלויה? זה חשוב מכיוון שתעודת סיום ממרכז מוערך תפתח לכן דלתות בתעשייה המקומית ובעולם. מעטים המרכזים בישראל שתעודת הסיום שלהם מוכרת בעולם. לכן, השאירו את כל הדלתות פתוחות ובחרו במקום שמאפשר לכן לרדוף אחר החלומות ולהגשים אותם.
המוניטין של המקום בו למדת הוא זה שפותח לך את הדלתות להיכנס דרכן למקום עבודה נחשק, אך יחד עם זאת אופן העברת השיעור הניסיון שלך הוא משמעותי. מי שתגיע עם ארגז כלים מגוון וראייה ייחודית תקטוף בקלות את התפקיד.

 

האם מומלץ ללמוד במקום שדואג לעתיד המקצועי שלכן?

בוודאי שכן! אם אתן חולמות על קריירה כמדריכות פילאטיס מהשורה הראשונה אז בוודאי שזוהי בחירה משמעותית ביותר עבורכן. מעטים מרכזי ההכשרות בישראל שמלוויים את הבוגרים שלהם ודואגים להם להשמה מקצועית בתחום. רק מרכז לימודי פילאטיס ותיק, עם שם מקצועי מצוין שהולך לפניו, יכול לפתוח לכם דלתות בכל מרכז פילאטיס אליו תפנו.

כאשר אתן עסוקות בשלב המחקר ותוהות היכן כדאי ללמוד פילאטיס בשביל לעבוד בתחום,  אז כדאי שתוסיפו את השאלות הבאות:

אילו מדריכים מנוסים המקום הכשיר? היכן הם מועסקים כיום? מי מבוגרי הקורס פתח סטודיו לפילאטיס? במידה ובשלב זה אתן זוכות לגמגומים ותשובות מתחמקות אז אתן בוודאי מבינות כי עתידכן אינו מובטח.

 

האם ידע מקצועי רב הוא משמעותי עבורכן?

האם אתן צמאות לידע? האם תרצו להרחיב אותו לאורך כל הדרך?

זוהי כבר שאלה של אישיות אך אם את קוראת את השורות ואומרת בוודאי אז זה בהחלט יקל עלייך את מלאכת הבחירה. לימודי פילאטיס עשירים כדאי לבחור במקום שמעריך את הבוגרות שלו ואף מציע להן הנחות בלימודי המשך. זכרו כי קורס פילאטיס מזרן או מכשירים הם לא בבת הכול ויש עוד המון סדנאות, קורסי שיקום מתקדמים ושאר הכשרות שיצעידו אתכן לעבר עתיד מקצועי מזהיר.

 

אילו עוד פרמטרים יכולים להשפיע על הבחירה שלכן ולהפוך אותה למשתלמת?

מעבר לבחירה המשמעותית בקריירה ענפה בתחום הפילאטיס, יש גם שיקולים כלכליים שצריך לעשות. חלק ממרכזי הכשרת הפילאטיס מאפשרים לתלמידות הקורסים להשתתף ולצפות בשיעורי פילאטיס מכשירים בסטודיו ללא עלות! כלומר, מדובר על רווח כפול עבור התלמידות, גם השתתפות בשיעורים בחינם וגם למידה תוך כדי תנועה.

בנוסף, קלות ההגעה למקום גם היא צריכה לשחק תפקיד. אם באפשרותכן להגיע בקלות למקום הלימודים, מבלי לחשוש מהפקקים או ממקום החנייה, אז זה הוא פלוס נוסף שיאפשר לכן פניות גדולה יותר ללימודים.

 

איפה מומלץ ללמוד פילאטיס

 

מהי המלצת הזהב של מדריכות פילאטיס ותיקות למי שעכשיו צריכה להחליט איפה כדאי ללמוד פילאטיס?

על השאלה הזו נענה בעזרת שאלה שנפנה אלייך הקוראת – האם את רואה בהדרכת הפילאטיס קריירה?

אם כן אז תדעי שמדריכת פילאטיס יכולה "להרוויח טוב" ולהשתכר בכבוד. בין אם מדובר על עבודה במשרה מלאה בסטודיו לפילאטיס ובין אם מדובר על שיעורי פילאטיס פרטיים שתעבירי. איך זה קשור להמלצת הזהב שלנו? אז כך, בשביל להיות מסוגלת להעביר שיעורי פילאטיס פרטיים או שיעורי סטודיו מתקדמים יש צורך בעבודה עם מגוון אוכלוסיות, אשר חלקן הגדול נזקקות לשיעורי פילאטיס בעלי אופי שיקומי. כלומר, חלק גדול מלקוחות העתיד שלך יפנו אלייך על מנת לקבל מענה לבעיות אורתופדיות, נוירולוגיות וכד', ורק אם יהיה ברשותך הידע המקצועי המתאים אז את תוכלי לסייע להם כמו שצריך ולהרוויח את מאגר הלקוחות שלך.

על מנת להיות מדריכת פילאטיס מקצועית עם מומחיות, כדאי לך ללמוד במקום ששם דגש על אסכולה שיקומית. יתרה מכך, היכולת של בית הספר לתת ערך גדול יותר בתחומים נקודתיים ומהותיים הוא זה שישפיע על העתיד שלך.  

 

לימודי פילאטיס במקום עם "קבלות"

לסיכום, היכן כדאי ללמוד פילאטיס היא שאלה שהתשובה עלייה איננה פשוטה ונשענת על מרכיבים רבים. אם את חולמת על עתיד מזהיר וקריירה כמדריכות פילאטיס מהשורה הראשונה, אז את צריכה ללמוד במקום שמגיע עם "קבלות", כזה שהמדריכות שלו הן שם דבר בתחום, והבוגרות שלו מתברגות בתפקידי מפתח בענף. כמו כן, על יחס אישי, ליווי וחניכה אין להתפשר, כמו גם על המשך הליווי האישי גם אחרי שסיימתן את הקורס (כן, יש מקומות שבאמת אכפת להם מכן ויענו לכן על שאלות גם שנים אח"כ).

בנוסף, זכרו מדוע בחרתן ללמוד דווקא פילאטיס, אם אתן שואפות לעסוק במקצוע אז רצוי שבית הספר יסייע לכן בהשמה ויהיה בעל קשרים ענפים בתעשייה. כדי לדעת אם יש אמת מאחורי הדברים אז רצוי לבקש המלצות על קורסי פילאטיס בקרב בוגרות, כאלו שעברו את כברת הדרך שאתן ניצבות בפנייה.

אם יש לך שאלות נוספות, תהיות, הארות או כל דבר אחר אז נשמח לסייע.

 

טעימה קטנה מקורס פילאטיס מכשירים בסטודיו מרתה

 

צרי אתנו קשר בלשונית המופיעה מטה או בכל אמצעי אחר (מייל, טלפון וכדומה) ותקבלי את כל המידע שאת זקוקה לו ויכול להקל על הבחירה.

בנימה זו גם נאחל לך השתלבות נעימה וחלקה בתעשייה, תכבדי את המקצוע ותשאבי את כל הידע המקצועי הניתן, רק כך תוכלי להגיע לפסגות מקצועיות ותחושת סיפוק אמתית.

מרתה ענבר
מרתה ענבר

מורה מובילה ובכירה בשיטת הפילאטיס, ייסדה את מרכז מרתה פילאטיס להכשרת מורים בבנימינה ואת סטודיו מרתה פילאטיס בזיכרון יעקב.
פיתחה דרך ייחודית בשיטת פילאטיס: המשלבת בין יסודות השיטה עם נתונים עדכניים ממחקרים בתחום הפיזיותרפיה ותורת התנועה, ומתבססת על ראייה מערכתית של מערכות השלד-שריר והמכניקה של תנועת הגוף.

שתפו את הכתבה עם חברים
צרו אתנו קשר
חיפוש באתר
קטגוריות