למידע וייעוץ מקצועי
למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
אודות מרתה פילאטיס

עמוד הבית > אודות מרתה פילאטיס
מרתה ענבר - פילאטיס מכשירים

סטודיו מרתה פילאטיס, בבנימינה ובזכרון יעקב, הוא מקום מיוחד במינו.

זהו סטודיו פילאטיס ותיק ומוכר, אחד המכונים המקצועיים ביותר בארץ לפילאטיס. מרתה ענבר הקימה את הסטודיו לפני 16 שנים, במטרה לכוון את הגוף לתנועה יעילה, פונקציונלית ונטולת כאב, כחלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא של כל מתאמנת ומתאמן.

 

מרתה ענבר – מרתה פילאטיס

מרתה ענבר M.A., מורה בכירה ומובילה בשיטת פילאטיס מעל 27 שנים, ייסדה את מרכז מרתה פילאטיס להכשרת מורים בבנימינה וסטודיו מרתה פילאטיס בזיכרון יעקב ב2001. מרתה בעלת תואר ראשון (בהצטיינות יתרה) בתנועה ומחול מאוניברסיטת פורטלנד, ארה"ב (1992), ותואר שני בתנועה ממרכז לאבאן לחקר התנועה, אוניברסיטת לונדון (1997). מרתה מוסמכת וחברה מטעם ארגון הפילאטיס האמריקאי ה-PMA.

מרתה הגיעה לעולם הפילאטיס עם רקע נרחב במחול ובתנועה ככוריאוגרפית ועבדה בין היתר עם להקת "בת שבע", "להקת המחול הקיבוצית", בהפקות עצמאיות שהועלו במרכז סוזן דלל ועם להקת מחול משלה שפעלה בשנות ה-90 בארה"ב. מרתה הקימה וניהלה שתי מגמות בבתי ספר תיכון במסגרת פועלה במשרד החינוך מחול בשהם ובקיבוץ מעברות ולימדה תנועה בכל בתי הספר הגבוהים למשחק בארץ. במסגרת הוראה בקורסי תנועה ופילאטיס בטכניון, מרתה קיבלה את "פרס המרצה המצטיין" כלל-טכניוני 1997-1999. מרתה מלמדת ומרצה בכנסים ובסדנאות בארץ ובחו"ל, ומכשירה מדריכים לפילאטיס בדגש על שיקום וטיפוח יציבה.

מרתה פיתחה דרך ייחודית בשיטת פילאטיס: היא משלבת בין יסודות השיטה עם נתונים עדכניים ממחקרים בתחום הפיזיותרפיה ותורת התנועה, ומתבססת על ראייה מערכתית של מערכות השלד- שריר והמכניקה של תנועת הגוף. בהתבסס על כל אלה, בשילוב הבנת הצרכים והמטרות של כל מתאמן, צוות הסטודיו מתאים את כל התרגילים בשיעור לכל לקוח באופן אישי.

המטרה שלנו בסטודיו היא שיפור התפקוד של מערכות השלד-שריר, ושכלול המכניקה של הגוף. מרתה מאמינה שאחרי איזון גרמי ושחרור המפרקים – גם השרירים יגיבו ויתאזנו בהתאם.

 

למי זה מתאים?

אנו עובדים עם אוכלוסיות מגוונות, כגון אנשים הסובלים מכאבים אורתופדיים ואקוטיים, ספורטאים, אנשים בתהליכי שיקום אורטופדי ונוירולוגי, נשים בהיריון ולאחר לידה, בני נוער הסובלים מלקויות יציבה ועקמת, אוכלוסייה בוגרת ועוד.

 

איך זה עובד?

כדי שנוכל להעניק לכל אחד מכם יחס אישי ומותאם, כל מתאמן חדש שמצטרף אלינו מגיע תחילה לשיעור אבחון חד פעמי, שמטרתו היא היכרות הדדית: לאחר תשאול ואבחון של היציבה ותנועת עמוד השדרה של המתאמן, מתמקדים באופן הנחת הגוף לתרגול ובנשימה, מתיידדים עם המכשירים בסטודיו ומציבים מטרות משותפות. סיכום האבחון נרשם בכרטיס האישי, כך שכל מדריכה תוכל להכיר את המתאמן ולהתאים לו את התרגילים במידת הצורך.

 

איך נרשמים לשיעורים?

לאחר האבחון, כל מתאמן מקבל גישה לאפליקציה של מרתה פילאטיס, שבה אפשר לנהל את ההשתתפות בשיעורים בכל עת: להצטרף לקבוצות קבועות, לקבוע שיעורים חדשים או לשנות את מועדי השיעור.

 

הכשרת מדריכים

במרוצת השנים הכשירה מרתה מאות מדריכי פילאטיס הנחשבים למובילים בתחום. הבוגרים של קורס מדריכי פילאטיס מכשירים וקורס פילאטיס מזרן מלמדים בארץ ובחו"ל וחלקם בעלי מכוני פילאטיס עצמאיים.