למידע וייעוץ מקצועי
למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
אודות מרתה פילאטיס

עמוד הבית > אודות מרתה פילאטיס
מרתה ענבר - פילאטיס מכשירים

סטודיו מרתה פילאטיס, בבנימינה ובזכרון יעקב, הוא מקום מיוחד במינו.

זהו סטודיו פילאטיס ותיק ומוכר, אחד המכונים המקצועיים ביותר בארץ לפילאטיס. מרתה ענבר הקימה את הסטודיו בשנת 2001, במטרה לכוון את הגוף לתנועה יעילה, פונקציונלית ונטולת כאב, כחלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא של כל מתאמנת ומתאמן.

 

מרתה ענבר – מרתה פילאטיס בנימה אישית

שמי מרתה ענבר, אני מדריכת פילאטיס בכירה עם גישה ייחודית שפיתחתי בתחום והעברת הידע הלאה הוא פרוייקט חיי. הגעתי לעולם הפילאטיס מעולם המחול בו יצרתי ככוריאוגרפית בלהקת מחול בת שבע, בלהקה הקיבוצית, בלהקת מחול עכשוי משלי ובהפקות בבתי ספר למשחק ובתיאטרון הרפרטוארי.

במהלך שנות העשרים לחיי למדתי מחול ותיאטרון לתואר ראשון בארה"ב ולתואר שני בלונדון. עם חזרתי לארץ התחתנתי עם מיכאל (היום יזם בתחום האנרגיה המתחדשת ובעל חברה לאנרגיה סולרית) ועברנו לגור בבנימינה.

ב-2001 פתחתי סטודיו לפילאטיס בזיכרון יעקב שהיה ראשון מסוגו באזור. הסטודיו תפס תאוצה ונדרשתי למדריכות וכך פתחתי את קורס הכשרת המורים הראשון שלי. מאז נוספו עוד הרבה קורסים והכשרות ובית הספר שלי הפך לשלישי בגודלו בארץ ומכשיר עשרות מדריכות בשנה כשהפן השיקומי חרוט על דגלנו!

במסגרת חגיגות שנת ה-50 שלי, החלטתי להגשים חלום של שנים ובנוסף לסטודיו בזיכרון, פתחתי מרכז לשיקום אורתופדי ונוירולוגי עם סטודיו לפילאטיס מכשירים ומרכז הכשרות באזור התעשייה של בנימינה. הצמידות לרכבת מאפשרת לתלמידים להגיע לקורסים מכל הארץ בקלות וכמו כן, ללקוחות להגיע מכל האזור. כיום יש לי צוות של 12 מדריכות נפלאות אשר כולן בוגרות הקורסים שלי בהצטיינות יתרה וכל אחת בעלת ייחודיות ואישיות מרנינה.

תמיד האמנתי בנתינה לקהילה ובכוח הריפוי של שיטת פילאטיס וכך לפני 15 שנים יצרתי תכנית שנקראת "אמץ קליינט" בה כל מי שרוצה לצאת מכאב מוזמן להגיע לשיעורים פרטיים של פילאטיס שיקומי בסטודיו שמעבירות מתמחות קורסים מצטיינות במחיר סמלי. במהלך השנים הגיעו אלינו מאות מקרים במסגרת התוכנית מנוער הסובל מלקויות יציבה (עקמת למשל), נשים חולות סרטן, נשים במהלך הריון ולאחר לידה, הסובלים מכאבים כרוניים ואקוטיים, ספורטאים, חולי פרקינסון, טרשת נפוצה, פיברומילגיה, אוכלוסיה מבוגרת ועוד. הדגש הוא תמיד על ליווי תהליכי שיקום אורתופדי ונוירולוגי. בצמוד לסטודיו ישנו חדר טיפולים תומכים כמו פיזיותרפיה לשיקום קרקעית אגן, אוסטאופתיה ועיסויים. המטרה שלי היא להנגיש אפשרות לכמה שיותר אנשים לנוע ללא כאב בחיי היום יום.

פרוייקט חיים נוסף שלי שפורח בזכות עצמו הוא ילדיי נועה וגיא. נועה הבכורה היא ספורטאית מצטיינת בצבא, אלופת ישראל בשייט על סירת 470 הנמצאת במסע מרתק בדרך לאולימפיאדה בטוקיו ב2020 וגיא תלמיד י"ב באורט במגמת רובוטיקה ושחקן פריזבי נלהב וכעת בדרך לשנת שירות ולגיוס.

אני שמחה להיות חלק מהמושבות היפהפיות שלנו ומקווה לראות עוד אנשים מהקהילה נהנים מהמרכז שלי ומה שיש לו להציע לקהילה שלנו.

 

מה הערך המוסף של שיטת מרתה פילאטיס? 

מרתה פיתחה דרך ייחודית בשיטת פילאטיס: היא משלבת בין יסודות השיטה עם נתונים עדכניים ממחקרים בתחום הפיזיותרפיה ותורת התנועה, ומתבססת על ראייה מערכתית של מערכות השלד- שריר והמכניקה של תנועת הגוף. בהתבסס על כל אלה, בשילוב הבנת הצרכים והמטרות של כל מתאמן, צוות הסטודיו מתאים את כל התרגילים בשיעור לכל לקוח באופן אישי.

המטרה שלנו בסטודיו היא שיפור התפקוד של מערכות השלד-שריר, ושכלול המכניקה של הגוף. מרתה מאמינה שאחרי איזון גרמי ושחרור המפרקים – גם השרירים יגיבו ויתאזנו בהתאם.

 

למי זה מתאים?

אנו עובדים עם אוכלוסיות מגוונות, כגון אנשים הסובלים מכאבים אורתופדיים ואקוטיים, ספורטאים, אנשים בתהליכי שיקום אורטופדי ונוירולוגי, נשים בהיריון ולאחר לידה, בני נוער הסובלים מלקויות יציבה ועקמת, אוכלוסייה בוגרת ועוד.

 

איך זה עובד?

כדי להצטרף לשיעורים בסטודיו, יש ליצור איתנו קשר על מנת לקבל מידע ולקבוע שיעור ניסיון בקבוצה של פילאטיס מכשירים שמטרתו היא היכרות הדדית. 

לאנשים הסובלים מכאב או מבעיות ממוקדות, ניתן להצטרף לסטודיו דרך השתתפות בשיעור אבחון חד פעמי, בו יערך תשאול, אבחון יציבה ותנועת עמוד השדרה של המתאמן, בשיעור זה ינתנו המלצות לתרגול ויקבעו מטרות משותפות. סיכום האבחון נרשם בכרטיס האישי, כך שכל מדריכה תוכל להכיר את המתאמן ולהתאים לו את התרגילים במידת הצורך.

 

איך נרשמים לשיעורים?

לאחר שיעור הניסיון או האבחון הראשוני, רוכשים מנוי בהתאם לצורך. כל מתאמן מקבל גישה לאפליקציה של מרתה פילאטיס, שבה אפשר לנהל את ההשתתפות בשיעורים בכל עת: להצטרף לקבוצות קבועות, לקבוע שיעורים חדשים או לשנות את מועדי השיעור.

 

הכשרת מדריכים

במרוצת השנים הכשירה מרתה מאות מדריכי פילאטיס הנחשבים למובילים בתחום. הבוגרים של קורס מדריכי פילאטיס מכשירים וקורס פילאטיס מזרן מלמדים בארץ ובחו"ל וחלקם בעלי מכוני פילאטיס עצמאיים.

מרתה ענבר פילאטיס

מרתה ענבר