למידע וייעוץ מקצועי
כל מה שצריך לדעת על פילאטיס מכשירים

עמוד הבית > כל מה שצריך לדעת על פילאטיס מכשירים

אנשים רבים חושבים שפילאטיס הוא לא יותר מתרגול מתיחות על מזרן בסטודיו. אבל פילאטיס הוא הרבה יותר מזה. אימון הפילאטיס המבוקש ביותר כיום הוא פילאטיס מכשירים, והוא נותן התייחסות נקודתית מלאה לכל בעיה גופנית ולכל קושי. מכשירי הפילאטיס הרבים והמגוונים המשמשים את הסטודיו הרחב של מרתה ענבר, מתבססים על אותו מכשור שעוצב ותוכנן בידי אבי השיטה ג'וזף פילאטיס לפני כמעט מאה שנה. עדיין לא נס לחם, ולא בכדי. פילאטיס מכשירים שינה את חייהם של מאות מתאמני הסטודיו בעשורים האחרונים וממשיך לעשות זאת מדי יום ביומו. 

אם את מרגישה שגופך כמהַּ לאימון גופני שמתאים לך, לקצב שלך, ליכולות שלך, לצרכים שלך ולאתגרים שלך, פילאטיס מכשירים הוא כנראה האימון בשבילך. רוצה לדעת יותר? הינה כל מה שאת צריכה לדעת על אימון יחיד מסוגו שיסחוף אותך וישנה את חייך לתמיד.  

 

מהו פילאטיס מכשירים?

 

פילאטיס מכשירים הוא ענף אימון שהולך ומתפתח וצובר קהל מתאמנים מסור ונאמן ברחבי הארץ והעולם. שיטת האימון כולה היא מחווה למורשת שהנחיל ג'וזף פילאטיס, והיא ממשיכה להשתכלל ולהתפתח לטובת האנושות כולה. אז מה המהות של הפילאטיס? מהות הפילאטיס היא בראש ובראשונה תנועה. מדובר בשיטת אימון ייחודית שמלמדת תנועה נכונה בעזרת מכלול של תרגילי מכשירים. תרגילים אלה מאפשרים למתאמן ללמוד מהי התנועה הנכונה לגופו ואיך לנוע בצורה מבוקרת ממנח גוף אחד לשני. ולמה תנועה נכונה חשובה לגוף? תנועה נכונה ומבוקרת חשובה לכל איש ואישה שרוצים ליהנות מחיים ארוכים וטובים בלי כאבים פיזיים מגבילים. 

כאבים פיזיים נגרמים ממחלות גוף שונות אך גם מתנועות לא נכונות, מיציבה לקויה, מהרגלים פיזיים שגויים ומשגרה קדחתנית שלא משאירה לנו זמן להשקיע בגוף, לאמן אותו, למתוח אותו ולחזק אותו. אימון פילאטיס מכשירים משחרר אותנו מהכאבים הפיזיים היום־יומיים בכך שהוא מלמד אותנו לנוע נכון.  

 

פילאטיס מכשירים לאיכות חיים 

 

פילאטיס מכשירים הוא לא רק אימון, הוא כלי לחיים. תרגול פילאטיס קבוע משפיע על חוזקו של הגוף, על יציבותו ועל בריאותו. הפילאטיס מציע למתאמנים איכות חיים ואריכות ימים. לא רק אנשים הנהנים מבריאות טובה, יכולים ליהנות מיתרונותיו הרבים של הפילאטיס. גם אנשים הסובלים ממגוון רחב של בעיות פיזיות – אורתופדיות, נוירולוגיות ואחרות, יכולים להתמודד ביעילות עם מצוקות הגוף ועם קשייו, מכאוביו ואתגריו ולשקם את גופם ואת בריאותם. פילאטיס מכשירים משחרר את המתאמנים מהכאב הפיזי המתמיד והמתמשך שמלווה אותם ומעיב על חייהם. הוא מלמד אותם לנוע נכון ולהרגיל את שרירי הגוף לתנועה טובה ולמנח נכון, ובכך הוא מחזק אותם ועוזר להם להתגבר על הקשיים ולהחלים. 

כאבים פיזיים הם לא רק תוצר של תחלואה. הם גם תוצר של אורח החיים האינטנסיבי שלנו. רובנו מבלים שעות ארוכות ביום בישיבה מול מסך ובתנועה מוגבלת. אנחנו לא מניעים את הגוף ולא משחררים אותו. תנועת הגוף המוגבלת מנוונת את השרירים ומשפיעה לרעה על היציבה. לאורך זמן ההרגלים הניווניים הללו יתבטאו בכאבי גוף חזקים ויזיקו לו. 

פילאטיס מכשירים מלמד אותנו להחזיר לעצמנו את התנועה הפונקציונלית הנכונה. הוא מרגיל אותנו לנוע ביעילות, בתבונה ובהלימה ליכולות הגוף ולצרכיו. הוא מלמד את המתאמנים להפעיל את השרירים המייצבים של הגוף ולחזק אותם כך שישפיעו על התנועה ועל שרשרת התנועה־תגובה הטבעית והאינסטינקטיבית של הגוף. 

 

שילוב נכון בין תנועה ובין נשימה

 

פילאטיס מכשירים מחזיר למתאמנים את היכולת לנשום נכון ובטבעיות. הוא מחבר ומשלב בין התנועה הנכונה ובין הנשימה האיכותית. הוא מלמד אותם על חשיבותה של הנשימה הנכונה ומקנה להם מודעות לכך. תנועה נכונה של הגוף מתחילה בנשימה איכותית ומחברת את שתיהן יחד אל הליבה. פילאטיס מכשירים מתחיל מליבת הגוף וחוזר אליה תוך שילוב מעשי בין תנועה, נשימה, זרימה וחוזר חלילה.  

 

 

מה צריך לדעת לפני שמתחילים להתאמן?

 

פילאטיס מכשירים הוא שיטה המיישמת שישה עקרונות מהותיים – ריכוז, שליטה, תנועה, דיוק, נשימה וזרימה. אימון פילאטיס שגרתי נע במעגליות המבוססת על העקרונות הללו, והם מיושמים בכל תרגיל ותרגיל. השאיפה הבסיסית באימון היא לתאם תיאום מלא בין הגוף, הנפש והרוח, ומתאמני פילאטיס רבים מרגישים את ההשפעה המיטיבה שיש לכך על חייהם.  

חשוב לדעת שמכשירי הפילאטיס השונים בסטודיו תומכים במגוון רחב של בעיות פיזיות, ולכן רצוי לעדכן את המדריכה על מצבך הרפואי לפני תחילת האימון. כל מכשיר ומכשיר בסטודיו מותאם לעבודה ממוקדת על קבוצות שרירים פרטניות, לאיזון הגוף ולשיפור היציבה.

בשיעורים הראשונים ייתכנו קצת יותר שרירים תפוסים, שכן הגוף מתרגל מנחים שונים אשר אינו הכיר או שאינו התנסה בהם. עם הזמן התנועה הופכת טבעית יותר, הכושר הגופני משתפר, השרירים מתורגלים יותר בתנועה והתחושה הכללית משתפרת פלאים. 

לאחר סיום פילאטיס מכשירים מרגישים את העבודה וזה מעניק תחושה נפלאה לגוף ולנפש. 

 

אימון פילאטיס בטוח בכל גיל ובכל מצב 

 

פילאטיס מכשירים מציע למתאמנים אימון בטוח ויעיל בכל גיל ובכל מצב. נשים בהיריון למשל יכולות ליהנות מאימון פילאטיס ממוקד בסטודיו ומהדרכה מקצועית מקיפה לאורך כל חודשי ההיריון. השיעורים מותאמים לצרכיה הייחודיים של ההיריונית ומתמקדים בתחזוקת הגוף, בצבירת כוחות ובשליטה על רצפת האגן. גם אנשים מבוגרים הסובלים מקשיי הליכה ומחולשת שרירים, יכולים להיעזר במכשירים מותאמים כדי לתרגל הליכה, לחזק שרירים ולשפר את היציבה. 

שיעורי הפילאטיס בסטודיו מתאימים לכולם. כל מתאמן יכול להשתלב בכל שיעור בלי קשר לרמה הפיזית או לניסיון שלו. מדריכות הפילאטיס מתאימות את המכשירים לצרכים של המתאמנים, וכל מתאמן נהנה מאימון מדויק וממוקד. כל אימון מחזק את המתאמנים, מגמיש את גופם, משפר את יציבתם ותורם להרגשתם הטובה. 

חשוב לציין שכלל המדריכות שלנו הן בוגרות של קורס מדריכי פילאטיס מכשירים אשר מתקיים אצלנו במרכז מרתה פילאטיס. המדריכות נבחרות בקפידה והן נמצאות בקשר יומיומי עם מרתה ענבר. 

אם את זקוקה לאימון פילאטיס שיקומי, תוכלי למצוא בסטודיו שלנו קבוצת אימון שיקומית. שיעורי הקבוצה מתמקדים בטיפול בכאבי גב, צוואר, גפיים או ברכיים. קבוצת האימון מעודדת כל אחד מהמתאמנים להתמיד בשגרת האימונים ולהשקיע מאמץ לטובת בריאותם ואיכות חייהם. נשים, גברים, בני הגיל השלישי ובני נוער – כולם מדווחים על שיפור משמעותי בכאבים, על הטבה בתפקוד הגוף ועל רכישת הרגלי תנועה נכונים. אימוני פילאטיס הם חלק מהותי ובלתי נפרד משגרת היום־יום של המתאמנים שלנו, והתוצאות מדברות בעד עצמן. 

 

רוצה להתנסות בפילאטיס מכשירים?

 

הרשי לעצמך להשקיע בגופך ובואי ללמוד על חשיבותה של התנועה לבריאות הגוף ולאיכות החיים.  אם פילאטיס מכשירים קורא לך, אל תהססי והיעני לקריאה. אין דבר חשוב יותר מגוף חזק, יציב ובריא, ואין מזור טוב יותר למכאובי הגוף מאימון פילאטיס מכשירים מבוקר, ממוקד ושיטתי בהנחיית מדריכה מיומנת, מוכשרת וקשובה.

אם גופך מבקש תנועה, היי קשובה לו. נסי פילאטיס מכשירים ולא תתאכזבי. הגוף שלך יודה לך, ואת בתורך תודי לנו, צוות מרתה פילאטיס.

דילוג לתוכן