למידע וייעוץ מקצועי

מדריכות פילאטיס השלב הבא

לימודי המשך למדריכי פילאטיס
תוכן עניינים

אז כבר למדת קורס מדריכי פילאטיס מזרן ואפילו המשכת (או שלא המשכת :O) לקורס מכשירים והבנת שזה הייעוד שלך ומה שהכי נכון ומתאים לך כקריירה. קורס המזרן והמכשירים שלמדת נתן לך הרבה כלים, אבל מתוך עבודה בשטח את מרגישה שאת צריכה עוד ידע מעשי ומומחיות כדי לתת מענה ללקוחות שמגיעים לשיעורים שלך במצבים של כאב או בעיות או פתולוגיות. 

לכן, בנינו במיוחד עבורך קורס המשך למדריכים מוסמכים, לאלה שכבר יודעים, לאלה שהתנסו, לאלה שעוסקות בהדרכת פילאטיס בשטח. קורס שיתן לך את הכלים הנוספים שיעבירו אותך לשלב הבא.

 

כדי להבין יותר על הקורסים ומה הם נותנים למדריכים מוסמכים, ישבנו עם מרתה לשיחה בנושא.

 

מרתה, כמאסטר פילאטיס עם וותק של 30 שנה, אנחנו מבינות שיש אצלך קורס מיוחד שאת מעבירה לכאלו שהם מדריכים מוסמכים עם ניסיון. תוכלי להרחיב ולספר על הקורס?

תודה, בשמחה! 
אני מכשירה מדריכי פילאטיס מעל 18 שנים, במהלך השנים שמתי לב שאחרי לימודים של קורס פילאטיס מזרן ומכשירים בבתי ספר שונים בארץ והדרכת שיעורי פילאטיס, ישנן הרבה מדריכות שמרגישות שאין להם מענה מספק מול לקוחות שנמצאים במצבים ייחודיים. כיום יותר מ80% מהאוכלוסייה סובלת מכאבים אורתופדיים שונים, לכן חשוב שלמדריכי הפילאטיס יהיה מענה הולם, גם בגישה וביכולת להתאים רפרטואר וגם בבניית מערכי שיעור מתאימים. מכאן יצרתי כמה מסגרות של קורסים שמתאימים ללימודי המשך עבור מדריכים מוסמכים וניתן לבחור לפי המקומות אותם המדריכים רוצים לחזק.

 

קורסים לפילאטיס למדריכים מוסמכים

 

מרכז ההכשרות שלי כולל מספר אפשרויות של קורסים ללימודי המשך:

  1. קורס הדגל שפתחתי לפני 8 שנים: קורס פילאטיס שיקומי מתקדם מיועד למדריכות מזרן ו/או מכשירים מוסמכות מבית הספר שלי או מכל בית ספר אחר. הקורס נותן מענה מקיף של הפן השיקומי ואני מעבירה בו את הגישה שלי לעולם השיקום תוך התייחסות למגוון רחב של אוכלוסיות בהן כל מדריך או מדריכת פילאטיס נתקלים במהלך השיעורים שהם מעבירים. למשל: נשים בהריון ולאחר לידה, פיברומיאלגיה, לקויות יציבה, אנשים הסובלים מבעיות גב או ברכיים או צוואר, כאלו המגיעים לסטודיו אחרי ניתוחים כמו החלפת מפרק ירך או חולים נוירולוגים כמו: פרקינסון, טרשת נפוצה.

  2. אפשרות נוספת היא קורס פילאטיס מכשירים כקורס גישור לגישה של מרתה פילאטיס. הקורס כולל 18 מפגשים (המורכבים מ-14 מפגשים שמועברים איתי ועם תמר איילון ו-4 מפגשים נוספים של אנטומיה יישומית המועברים ע"י פיזיותרפיסט הוד בן חורין). הקורס לא כולל חובות בכלל! והרעיון הוא פשוט להגיע, לשמוע, ללמוד ולתרגל את הגישה שלי. במהלך הקורס מפתחים ראיה ייחודית לאבחון יציבה והתאמת רפרטואר התרגילים למצב של כל מתאמן. 

  3. האפשרות השלישית היא קורס פילאטיס שיקומי בסיסי הכולל 4 מפגשים על מזרן בו לומדים 9 תרגילים מרפרטואר הפרה פילאטיס שכל אחד מועבר עם כל האביזרים הנלווים והמנחים האפשריים. תרגילים אילו נותנים את המענה לליווי תהליכי שיקום. 

 

יש בעצם מגוון אפשרויות, אז מה ההבדלים ביניהם?

הקורס השיקומי המתקדם עוסק בעיקר בהבנת עקרונות מובילים בתהליכי שיקום של מקרים בעולם האורתופדיה ונוירולוגיה ובאופן הטיפול בכל מיני מצבים, בהם נתקלת המדריכה בסטודיו ולאו דווקא ברפרטואר התרגילים. במהלך הקורס אני מעבירה פרוטוקול עבודה מובנה לכל המצבים שתוארו ומדגימה עבודה עם מצבים ספציפיים כמו פרקינסון, עקמת והריון דרך תיאורי מקרה (case study).

 

ואילו קורס המכשירים כקורס גישור מפתח הבנה ומומחיות ברפרטואר התרגילים עצמם. תוך מתן דגשים לאופן ההעברה שלהם והבנתם ברמה ביו מכאנית דרך מערכות השלד – שריר. הקורס נותן מענה לבניית ויצירת מערכי שיעור מגוונים ולאוכלוסיות ספציפיות דרך רפרטואר התרגילים שנלמד. בקורס זה לומדים את התרגילים לעומק, תוך פירוק התרגילים לשלבים על מנת להשיג שליטה מלאה ונכונה בהתאמות שלהם.

 

נשמע עולם ומלואו! מה אם בעבר לא למדתי אצל מרתה פילאטיס? האם אוכל להשתלב בקורס?  

לקורס מתקבלים מדריכים מוסמכים שעברו קורס מזרן או קורס מכשירים בכל מוסד מוכר ללימודי פילאטיס. המטרה היא לגשר בין אותם הקורסים לידע של קורסי מרתה פילאטיס ובכך ליצור עבורך מעגל שלם של ידע.

תלמידים מגיעים אלינו מכל מוסדות הלימוד, בכל קורס שמתקיים אצלי במרכז, ניתן לפגוש בוגרי קורסים מבתי ספר שונים בארץ ובעולם.

 

לימודי פילאטיס למדריכים

מרתה ענבר בעוד יום שגרתי ב"עבודה"

 

איך אפשר להצליח לזכור את הכול? זה נשמע מלא דברים? האם יש עזרים נוספים לקורס?

בהחלט כן, בקורס מקבלים אצלנו חוברות מפורטות על כל השלבים ובנוסף אינסוף סרטונים שמדגימים את הפעולות השונות. הקשר אתנו לא מסתיים עם הקורס וניתן תמיד להתעדכן, להתייעץ ולהתפתח, קבוצת הוואטסאפ שנפתחת עם פתיחת הקורס נשארת פעילה שנים רבות על כל שאלה שעולה להתייעצות איתי ועם צוות ההכשרות שכוללת פיזיותרפיסטים. 

בקורסים שלנו המדריכות מקבלות את כל הידע המקיף ללא צורך בהשלמות נוספות. 

 

עוד יתרונות עליהם תרצי להרחיב?

נקודה חשובה נוספת היא שבמהלך הקורס ניתן להגיע לתרגל בסטודיו ללא עלות נוספת ולצפות במדריכות וכך לרשום ולתעד מערכי שיעור המועברים על ידי תלמידות מצטיינות של קורסי הכשרה של מרתה פילאטיס.

 

נשמע נהדר! אז איך נרשמים? 

אפשר להירשם דרך האתר, לחצו כאן
או להתקשר לטלפון – 072-3717228

 

ואם יש עוד שאלות – אני תמיד פה, שמחה לכוון ולתת מענה לכל שאלה

מרתה ענבר
מרתה ענבר

מורה מובילה ובכירה בשיטת הפילאטיס, ייסדה את מרכז מרתה פילאטיס להכשרת מורים בבנימינה ואת סטודיו מרתה פילאטיס בזיכרון יעקב.
פיתחה דרך ייחודית בשיטת פילאטיס: המשלבת בין יסודות השיטה עם נתונים עדכניים ממחקרים בתחום הפיזיותרפיה ותורת התנועה, ומתבססת על ראייה מערכתית של מערכות השלד-שריר והמכניקה של תנועת הגוף.

שתפו את הכתבה עם חברים
צרו אתנו קשר
חיפוש באתר
קטגוריות